Obrazok

Park Ranger 2150
Sací zametač je jedným zo základých nádstavcov pre komunálny stroj Park Ranger 2150. Práve ten z neho robí celoročný stroj. Na jar je to o zametaní ulíc a ciest po zimnom posype. Na jeseň treba upratovať po vetre, ktorý všade roznáša prach a lístie. V lete chcete len udržiavať naše okolie čisté a reprezentatívne. Sacia zametacia nadstavba je účinná všade - na chodníkoch, okrajoch ciest, príjazdových cestách, poschodových parkoviskách a pod. Systém pozostáva z kief, sacej hadice, sacieho nádrže/tanku (na odpad) a nádrže na vodu (na viazanie prachu).

Obrazok

2 alebo 3 zametacie kefy
Zametacia časť je vybavená 2 prednými kefami alebo 2 prednými kefami a 1 bočnou kefou. Pracovná výška kief sa nastavuje pomocou nosného kolieska, aby sa minimalizovalo opotrebovanie kief. Rotácia predných kief má plynulé ovládanie rýchlosti so šírkou zametania 1200 mm alebo 1660 mm, podľa toho či sa použijú 2 alebo 3 kefy.

Tretia bočná kefa
Ak sú potrebné tri kefy, tretia kefa je už továrenské riešenie. Je paralelne riadená a tak nasladuje primárne predné kefy. Tretiu kefu je možné nastaviť tak, aby zametala celý rozsah kefy - až po stredovú líniu nádstavca - alebo ju možno zdvihnúť do pokojovej polohy pre úzke priechody. Dá sa nakloniť na zametanie v hlbokých žľaboch a zametať v odstupňovanej výške, takže v skutočnosti môžete zametať na dvoch úrovniach súčasne, čo je praktické pri obrubníkoch, schodoch atď. Ak je bočná kefa posunutá pred predné kefy, predné kefy sú veľmi efektívne v prípade zametania rohov. Tri kefy sa obvzlášť účinné na vačšie plochy na odhodený odpad.

Novo vyvinuté sacie ústie
Novo vyvinuté sacie hrdlo umiestnené za kefami, zbiera nečistoty cez saciu hadicu do zadnej časti zbernej nádrže. Sacie hrdlo je vyrobené z ocele a po zametaní kefou dokáže povysávať aj väčšie kusy odpadu (napr. plechovky od piva a nealkoholických nápojov) alebo ťahšie nečistoty (napr. žulové črepy, úlomky atď.)

 

Obrazok

Vonkajšia sacia hadica (voliteľné)
Voliteľné príslušenstvo je k dispozícií 6-metrová externá hadica, keď sa nepoužíva, nezaberá takmer žiadne miesto, ale leží na vrchu zbernej nádrže. Vonkajšia hadica predlžuje dosah sacieho zametača, pretože umožňuje údržbu na všetky miesta, kde stroj nemôže jazdiť. Vonkajšia hadica je ideálna na vysávanie na schodoch, priestor pod lavičkami a pod.

Znižovanie prašnosti pomocou vody
Všetky zametacie kefy sú vybavené vodnou tryskou, ktorá zabráňuje víreniu prachu pri práci. Nádrž na vodu (100l) je spojená so zbernou nádobou, ktorá je vybavená unikátnym samočistiacím rotorovým filtrom. Filter viaže prach s vodou, takže ostáva vo vnútri nádrže. Vodomer umiestnený na boku sacej nádrže uľahčuje kontrolu hladiny vody.

Čistenie a údržba
Všetky časti údržby, vrátane filtrov, sú ľahko prístupné pre jednoduché a rýchle čistenie. Hadice a káble sú skryté a preto dobre chránené.

Jednoduché pripevnenie
Nasávacia zametacia jednotka sa ľahko pripravňuje. Zberná nádrž je pripojená priamo v zadnej časti stroja pomocou páky, kde je rýchlo pripravený a pripojený. Potom sa predné kefy zdvihnú pomocou "A-rámu". Všetko čo operátor musí urobiť, je aktivovať uzamykaciu páku a pripojiť hydraulickú a vodnú hadicu. Spolu so sacou zametacou jednotkou je dodávaný samonostný stojan na vyberanie nádrže a uskladovanie kief. 

Obrazok

Nový optimalizovaný dizajn
Známy sací zmetač pre Park Ranger 2150 bol pôvodne navrhnutý ešte v 90. rokoch. V spoločnosti Egholm neustále testujeme stroje a všetky prídavmné zariadenia, aby sme optimalizovali účinnosť produktov Egholm. Sací zametač bol preto prepracovaný a bolo vykonaných niekoľko technických vylepšení:

  • Menej opotrebiteľných dielov pre minimálny servis a jednoduchšiu údržbu.

  • Znížená výška tretej bočnej kefy, ktorá zaisťuje ľahší prístup na ťažko dostupné miesta ako sú miesta pod lavičkami a pod.

  • Ľahšia konštrukcia tretej bočnej kefy, čo má za následok menšie opotrebovanie kief. 

  • Zmena dizajnu zaisťuje, že pri zametaní v strednom pruhu sú ľahšie zachytené nečistoty a zabráni sa šmuhám.

 

ObrazokSacia zametacia jednotka je držiteľom certifikácie PM10 a PM2.5 a environmentálne schválenie v celej EU.
Prečítajte si o certifikácií 


 


Team INGOCLEAR